Jdi na obsah Jdi na menu
 


britská

The 1939-1945 Star with Battle of Britain Clasp

Britské kamBohumír Fürst-Fiřt 1939-1945-star-3.jpgpaňové vyznamenání za účast ve 2. světové válce, ovšem v případě Bohumíra-Fürsta-Fiřta s vysoce ceněnou sponou Bitva o Británii. Právo nosit ji měli pouze stíhací piloti RAF, kteří v období od 10. července do 31. října 1940 vykonali nad územím Velké Británie či přilehlých vod alespoň jeden bojový let. Na tuto sponu neměli nárok například piloti bombardovacích či průzkumných letadel nebo letecký pozemní personál. Battle of Britain claps tak obdrželo 2927 pilotů různých národností a z celkových ca 2500 čs. letců, kteří v průběhu 2. světové války sloužili v RAF pouhých 89 Čechoslováků, mezi nimiž byl i Bohumír Fürst-Fiřt. Jedná se skutečně o mimořádné ocenění, kterého se Bohumíru Fürstovi-Fiřtovi právem dostalo.

Air Crew Europe Star

Jedná sBohumír Fürst-Fiřt air-crew-europe-star.jpge o britské kampaňové vyznamenání pro letce a osádky letadel, kteří se ze základen umístěných ve Velké Británii účastnili operačních letů nad Evropou v období mezi 3. září 1939 a 5. červnem 1944 po dobu nejméně 2 měsíců. Barevné provedení stuhy k této medaili bylo údajně navrženo samotným králem Jiřím VI. Světle modrá barva symbolizuje oblohu, černá noční lety a žlutá paprsky nepřátelských vyhledávacích světlometů.


Defence Medal

DefeBohumír Fürst-Fiřt defence-medal-1.jpgnce Medal (Medaile za obranu) byla zřízena 16.8.1945. Toto jednostupňové vyznamenání bylo určeno jak pro příslušníky armády, tak i pro příslušníky či zaměstnance některých nevojenských složek, zapojených do systému obrany, jako např. domobrana, zdravotnický personál, osádky civilních a spojovacích letadel, pobřežní stráž, policie a další. Medaile byla udělována za 1080 dní služby na území  Velké Británie nebo 360 dní služby v zámoří popřípadě 180 dní služby v zámoří v oblastech ohrožených nepřátelskou činností.

War Medal

BritskáBohumír Fürst-Fiřt war-medal-4.jpg pamětní medaile pro účastníky 2. světové války, kteří v období od 3. září 1939 do 2. září 1945 vykonali aktivní činnou službu v ozbrojených složkách nebo námořnictvu Velké Británie po dobu nejméně 28 dní. Byla zřízena 16. srpna 1945.